Таблетки овальної форми двоопуклі жовтувато-білого кольору з коричневими цятками з рискою на одному боці.
1 таблетка містить діючі речовини:
Допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, повідон, натрію кроскармелоза, кремній колоїдний безводний, магнію стеарат, ароматизатор м'яса, порошок дріжджів.
ATCvet QP54, ендектоциди (QP54AB51, мілбеміцини)
Мілпразон - комбінований антигельмінтний препарат нематоцидної і цестоцидної дії. Діючі речовини, які входять до складу препарату, обумовлюють його широкий спектр антигельмінтної дії.
Мілбеміцину оксим - макроциклічний лактон, отриманий в результаті ферментації Streptomyces hygroscopicus, типу Aureolacrimosus, активний щодо личинок та імаго нематод, які паразитують у травному каналі собак, а також щодо личинок нематод Dirofilaria immitis (мікродирофілярій). Механізм дії мілбеміцину зумовлений підвищенням проникності клітинних мембран для іонів хлору (Сl-), що призводить до поляризації мембран клітин нервової і м'язової тканини, паралічу і загибелі паразита.
Празіквантел є похідним ацильованого піразинізохіноліну. Празіквантел активний щодо цестод і трематод. Підвищуючи проникність клітинних мембран паразита для іонів кальцію ( Ca2+), викликає деполяризацію мембран, скорочення мускулатури і руйнування тегументу, що призводить до загибелі паразита і сприяє його виведенню з організму тварин.
Після перорального застосування препарату максимальна концентрація мілбеміцину оксиму в плазмі крові собак досягається впродовж 2-4 годин, біодоступність складає біля 80%. З організму тварин виводиться, в основному у незміненому вигляді. Празіквантел, після перорального застосування у собак, після прийому невеликої порції корму, швидко досягає пікового рівня вихідної речовини у плазмі крові (Tmax приблизно 0,25-2,5 години) та швидко знижується (t1/2 приблизно 1 година); сполука швидко і практично повністю біотрансформується в печінці, рівень зв’язування у плазмі складає біля 80%, виводиться з організму впродовж 2-х діб з сечею.
У щурів метаболізм є повним, проте повільним, оскільки мілбеміцину оксим у незміненому вигляді не виявляли у сечі або фекаліях. Основними метаболітами у щурів є моногідроксильовані похідні, пов’язані з печінковою біотрансформацією. Крім відносно високих концентрацій у печінці, існує деякий рівень концентрації у жировій тканині, що вказує на ліпофільність речовини.
Мілпразон за ступенем дії на організм належить до малотоксичних речовин (4 клас безпечності), у рекомендованих дозах не виявляє сенсибілізуючої, ембріотоксичної і тератогенної дії, добре переноситься собаками різних порід і віку. Препарат токсичний для бджіл, а також для риби та інших гідробіонтів.
Профілактика та лікування собак при інвазіях, спричинених цестодами - Dipylidium caninum, Taenia spp., Echinococcus spp., Mesocestoides spp.; нематодами - Ancylostoma caninum, Toxocara canis, Toxascaris leonina, Trichuris vulpis, Thelazia callipaeda; Angiostrongylus vasorum (знижує інтенсивність зараження), Crenosoma vulpis (знижує інтенсивність зараження), Dirofilaria immitis (профілактика захворювання); в т.ч. при комбінованих нематодо-цестодозних інвазіях.
Препарат також можна застосовувати для профілактики дирофіляріозу серця (Dirofilaria immitis), якщо показане супутнє лікування проти цестод.
Препарат застосовують собакам одноразово під час годівлі з невеликою кількістю корму або вводять примусово на корінь язика після годівлі у мінімальній терапевтичній дозі: 0,5 мг мілбеміцину оксиму та 5 мг празіквантелу на кг маси тіла.
Залежно від маси тіла собаки фактичне дозування складає:
Маса тіла | Кількість таблеток |
5 – 25 кг | 1 таблетка |
>25 – 50 кг | 2 таблетки |
>50 – 75 кг | 3 таблетки |
Попередньої голодної дієти і застосування послаблюючих засобів перед дегельмінтизацією не вимагається.
Для дегельмінтизації собак при інвазії, викликаною Angiostrongylus vasorum, препарат Мілпразон застосовують з лікувальною метою чотирикратно з інтервалом у 7 діб; з профілактичною метою - кожні 4 тижні у терапевтичній дозі. Якщо показане супутнє лікування проти цестод препарат можна замінити моновалентним засобом, який містить лише мілбеміцину оксим.
Для дегельмінтизації собак при інвазії, викликаною Thelazia callipaeda, препарат застосовують дворазово з інтервалом у 7 діб. Якщо показане супутнє лікування проти цестод препарат можна замінити моновалентним засобом, який містить лише мілбеміцину оксим.
З метою профілактики дирофіляріозу у неблагополучних по захворюванню регіонах препарат застосовують у весняно-літньо-осінній період: перед початком льоту комарів і москітів (проміжні хазяї D. immitis) одноразово, потім один раз щомісяця і останній раз у сезон через один місяць після закінчення льоту комах. Перед дегельмінтизацією необхідно проконсультуватися з лікарем ветеринарної медицини для виключення присутності у крові тварини мікродирофілярій.
Особливостей дії препарату при його першому застосуванні і відміні не встановлено.
При проведенні дегельмінтизації необхідно дотримуватися рекомендованих термінів. У випадку пропуску чергової обробки застосування препарату відновлюють у тій же дозі і по тій же схемі.
Підвищена індивідуальна чутливість тварин до компонентів препарату ( в т.ч. в анамнезі)!
Виражені порушення функцій нирок і печінки!
Не застосовувати препарат тваринам масою тіла менше 5 кг!
Не застосовувати виснаженим і хворим на інфекційні захворювання тваринам!
Дегельмінтизацію тварин під час вагітності і лактації проводять за необхідності під наглядом лікаря ветеринарної медицини.
При застосуванні препарату чітко дотримуватися рекомендованого дозування.
Собаки порід коллі, бобтейл, шелті є чутливими до усіх антигельмінтних препаратів, тому застосовувати Мілпразон необхідно за необхідності і під наглядом лікаря ветеринарної медицини. Переносимість препарату у маленьких цуценят цієї породи не досліджувалася.
Лікування собак з високою кількістю циркулюючих мікродирофілярій (Dirofilaria immitis) може призводити до побічних реакцій (блідість слизових оболонок, блювота, тремор м'язів, утруднене дихання або гіперсалівація). Ці реакції пов’язані з вивільненням білків мертвих мікрофілярій і не вказують на пряму токсичність препарату. Лікування мікрофіляремії собак (наявність личинок у крові) препаратом Мілпразон не рекомендується.
У районах з ризиком захворювання на дирофіляріоз або у випадках, коли собака завозиться або вивозиться з району ризику, необхідно порадитися з лікарем ветеринарної медицини перед застосуванням препарату для виключення захворювання. У випадку діагностування дирофіляріозу (Dirofilaria immitis) перед застосуванням препарату тварині рекомендують застосувати спочатку препарати проти дорослих гельмінтів.
Ослабленим і хворим тваринам препарат застосовують лише під наглядом лікаря ветеринарної медицини із оцінкою співвідношення користь/ризик.
Для собак віком до 4 тижнів ураження трематодами є нетиповим, тому застосування комбінованого препарату Мілпразон є недоцільним.
Блістери з фольги ОПА/Al/ПВХ холодного штампування та алюмінієвої фольги по 2 та 4 таблетки. Блістери упаковані у коробки.
Препарат зберігають в оригінальній упаковці виробника, окремо від продуктів харчування і кормів, у сухому, захищеному від прямих сонячних променів, недоступному для дітей і тварин місці при температурі від 5 до 25°C. Розділені навпіл таблетки слід зберігати при температурі до 25°C в оригінальному блістері. Зберігати блістер у зовнішній картонній упаковці.
3 роки. Термін придатності розділених навпіл таблеток після відкриття первинної упаковки становить 6 місяців.